Jubiter Blade

43 hodnotení
Značka: Jubiter

Vďaka Bluetooth čipu  môžete transakcie robiť jednoducho a bezpečne cez aplikáciu(šifrovanie AES-128 bit). Mobilná aplikácia je dostupná pre AndroidiOSnavrhnutá striktnou politikou tkz. "Data not collected". O uloženie kryptomien sa stará čip (SE) od nemeckého Infineonu s certifikáciou EAL6+, ktorý je osadený v jednoliatej zliatine zinku. 

Jubiter je vyrobený firmou FEITIAN Technologies, ktorý je lídrom v oblasti kyberbezpečnosti od roku 1998 a navrhnutý schémou SCHHS, čím sa eliminuje použitie zraniteľných MCU čipov. 

Oznámenie: Jubiter Blade verzia pre EU JC6 ukončuje podporu kryptomien: LTC, BCH, DASH a ETC. Viac info.

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
4.10.2022 4.10.2022 Zvoľte variant
Kód: 884/BIE 884/CIE Zvoľte variant
€119 –25 % €89 / ks €74,17 bez DPH
Jubiter Blade
43 hodnotení
Značka: Jubiter
Jubiter Blade II min
Doprava zadarmo Doprava zadarmo Doprava zadarmo €119 –25 %
1000+
1000+
spokojných zákazníkov
Autorizovaný
Autorizovaný
predajca
Doručenie
Doručenie
nasledujúci pracovný deň
Cena dopravy
Cena dopravy
od 2,5 €
4,3 43 hodnotení

Spojenie nórskej a nemeckej kvality sa spája v tomto najvyššom starogréckom bohovi – takmer. Jupiter, teda Jubiter, je novinkou od firmy Feitan, v ktorej spolupracuje Bluetooth čip od nórskej firmy Nordic a nemecký secure element Infineon s certifikáciou EAL6+. Jeho celozinkové telo je maximálne odolné – ostáva verný svojmu menu, čo zaručuje jeho dlhú životnosť a Vašu spokojnosť.

Jubiter Wallet

Bezpečnosť

O bezpečnosť vašich kryptomien sa stará SE (secure element) od nemeckej firmy Infineon s certifikáciou EAL 6+. Tento čip (secure element) je stavaný proti rôznym formám útokov, a to aj vrátane fyzických útokov na hardvér kľúča v prípade straty. Čo je to secure element a prečo je tak dôležitý sa dočítate v našom blogu

Pokročilá dvojfaktorová anti-keyloggerová ochrana zaručí, že nikto sa k vašim kryptomenám nedostane. Čísla PINu sú generované náhodným rozložením a zobrazujú sa len na peňaženke. Následne po úspešnom zadaní PINu sa na obrazovke Jubiteru zobrazia všetky informácie o transakcii. Ak je všetko v poriadku, treba to ešte dodatočne manuálne potvrdiť stlačením tlačidla OK. 

Striktná politika ochrany súkromia

Väčšina aplikácii pre Android a iOS zbierajú údaje o používateľovi. Aj keď tvrdia, že sa jedna iba o anonymizovane informácie, história nám ukázala, že tak to v skutočnosti nieje. Jubiter ma politiku tkz. "Data Not Collected a nezbiera o vás žiadne údaje a to ani tie anonymizovane.

Jubiter APP: 

Jubiter Data collection

Konkurečné riešenie Ledger: 

Ledger data collection

Obnovenie

V prípade, že stratíte peňaženku, viete si ju kedykoľvek obnoviť na základe obnovovacej frázy. Celý tento proces prebieha off-line a je v súlade s normami BIP32/BIP39/BIP44. Čo to znamená? Ak ste si vytvorili peňaženku na Ledger nano s 24-slovnou obnovovacou frázou, viete ju obnoviť na Jubiter Wallet. 

Výrobca

Táto peňaženka je vyrábaná firmou Feitian, ktorý je lídrom v kyberbezpečnosti a bezpečnej autentifikácie od roku 1998. Približne 60 % z celkových 1 000 zamestnancov tvorí R&D. Firma sa zameriava predovšetkým na B2B trh.  (Zaujímavosťou je, že Google na výrobu svojich bezpečnostných kľúčov Titan si vybral práve firmu Feitian. Okrem kľúčov pre Google táto firma výraba aj bezpečnostné produkty pre Symantec, bankové a vládne inštitúcie.)

Pre bezplatné tipy nás sleduj na Instagrame alebo Linkedine

sledovat

Jednoduchý návod

Nikto učený z neba nespadol, preto sme pre vás pripravili návod, aby sme vám pomohli lepšie, rýchlejšie a jednoduchšie nastaviť túto peňaženku.

Prijímanie platieb offline

Jubiter Wallet QR

Rozlíšenie obrazovky 128x64 a veľkosť 0,96 palca zobrazuje prehľadne každú transakciu. Hlavnou výhodou je zobrazovanie QR kódu na obrazovke hardvérovej peňaženky, ktoré zvyšuje celkové zabezpečenie a limituje využitie malwaru, zraniteľnosti a Man-In-The middle útoku. Vďaka vstavanej batérii nepotrebujete mať pri sebe mobil alebo PC a dokážete prijímať platby, čo zaručuje anonymitu. 

Navrhnutý ako: SINGLE CHIP HARDWARE STRUCTURE

Tzv. Achillovou pätou väčšiny krypto peňaženiek je MCU nazývaný microcontroller. Ten slúži ako sprostredkovateľ medzi SE (secure elementom) a displejom, klávesnicou, Bluetooth atď. Na rozdiel od SE nie sú tieto MCU stavané na rôzne formy útokov, čo umožňuje v prípade určitých chýb firmwaru napadnúť. To je dôvod, prečo je Jubiter navrhnutý ako single chip hardware structure  - aby zamedzil týmto útokom a ochránil vaše digitálne aktíva.

Konektivita

Vďaka vstavanému čipu od Nórskej firmy Nordic Semiconductor môžete transakcie robiť jednoducho cez Bluetooth. Tieto transakcie sú bezpečne chránené PIN kódom, šifrovaním AES 128-bit a dodatočným manuálnym potvrdením na peňaženke, kde sa zobrazia všetky informácie o transakcii.  (USB podpora čoskoro). 

Rozmery a odolnosť 

Výška 38 mm, dĺžka 64 mm a hrúbka 2,3 mm. Tieto kompaktné rozmery sú o 25% menšie ako kreditná karta a umožňujú umiestnenie vo vašej peňaženke bez toho aby ste si to všimli. Jubiter je vyrobený z jednoliatej zliatiny zinku, ktorý je odolnejší ako hliník, čo zaručuje maximálnu odolnosť (je odolný voči pádu z 1,5 m výšky). 

Recenzie

Fintree.cz: Hardwarová peněženka Jubiter Blade II – Recenze

Informatika s Mišom : Čo je to krypto peňaženka | Jubiter Blade II

Youtube EN : JuBiter Blade II Unboxing and Review

Crypto Guide: JuBiter Blade 2 Hardware Wallet: Unboxing, Setup and Review

 

Dodatočné parametre

Kategória: Hardvérové peňaženky
Záruka: 2 roky
? Certifikácia SE: EAL6+
? Certifikácia OS: EAL5+
? Výrobca SE: Infineon (Nemecko)
Výrobca Bluetooth čipu: Nordic Semiconductor
Šifrovanie Bluetooth komunikácie: Áno ( AES-128 bit )
? Material: Zinok, plast
? Anti-keyloggerová ochrana: Áno
FIDO U2F: Áno
? Generovanie QR kódov: Áno
? Single Chip Hardware Structure: Áno
? Open Source: Čiastočný (kvôli SE)
Podpora BIP32/BIP39/BIP44: Áno
Batéria: Áno (33mAh)
Aplikácie pre iOS a Android: Áno
Rozmery (mm): 64 × 38 × 2.3
Display: 0.96’ 128 × 64 pixel, OLED
Podpora kryptomien: BTC USDT ETH FIL EOS XRP TRX TRC-10 & TRC-20 ERC-10 & ERC-20
Web: www.jubiterwallet.com
Native SegWit: Nie