FEITIAN BioPass (K45Plus/ K49Plus)

Značka: Feitian

Bojíte sa, že sa niekto dostane do vašich online účtov? BioPass je pre vás tou správnou voľbou! Umožňuje prihlásiť sa k rôznym online účtom ako je Google (Passkey), Facebook, Apple ID a mnoho iných za pomoci asymetrickej kryptografie, bez nutnosti zadávania zraniteľných SMS kódov. Je určený najmä pre firmy, banky, politikov a novinárov, ale aj pre bežný používateľov, ktorým záleží na ochrane. Funkcie: čítačka odtlačkov prstov, FIDO2 a U2F, PIV + bezplatný softvér na správu.

Produkty si môžete zakúpiť na Mall. V prípade väčších množstiev (5 a viac), nás prosím kontaktujte na: info@keeprivacy.sk, kde vám radi vypracujeme cenovú ponuku.

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
16.7.2024 16.7.2024 Zvoľte variant
Kód: K45P K49P Zvoľte variant
€78 / ks €65 bez DPH
FEITIAN BioPass (K45Plus/ K49Plus)
Značka: Feitian
2000+
2000+
spokojných zákazníkov
Technická podpora
Video návody
pre FIDO kľúče zadarmo
Rýchle doručenie
Doručenie 24h
pre produkty skladom
Slovenska firma
Slovenská
firma

Bezpečnosť a odolnosť

BioPass plus má v sebe zabudovaný bezpečný secure element (SE). Ide o čip, kde je uložený súkromný kľúč, potrebný na podpisovanie vygenerovanej “challange” a bezpečné prihlásenie do online účtu. Samozrejmosťou je aj zabudovaná ochrana pred klonovaním, ktorá vás ochráni pred vytvorením kópie kľúča. Čo je secure element sa dozviete v tomto blogu.

ucinnost ochrany pre apple id

Google vo svojej štúdií skúmal bezpečnosť jednotlivých metód prihlásenia.

Silnou stránkou BioPassu je aj odolnosť. Je vyrobený kombináciou polykarbonátu a ABS tvrdeného plastu. Vďaka kvalitnému spracovaniu ho môžete nosiť komfortne pri sebe, a to napríklad na kľúčenke. To umožní mať BioPass po ruke, vždy keď ho budete potrebovať. 

Ochrana pred sofistikovanými nástrojmi Evilginx2, Muraena a Modlishka.

Zabezpečte svoj digitálny svet pred zákernými nástrojmi ako sú Evilginx2, Muraena a Modlishka pomocou FIDO bezpečnostných kľúčov. Kľúče na rozdiel od SMS a TOTP (Google Authenticator) overenia vás účinne ochránia, rozpoznajú útok a zamietnu hackerovi prístup. Takto vyzerá útok do služby Microsoft z pohľadu hackera, ak používate FIDO kľúč. Hacker nezíska nič. Ani prihlasovacie meno, ani heslo a ani session cookies potrebné na obídenie dvojstupňovej ochrany.

Bezpečnostný kľúč na prihlásenie do MacOS a Apple ID

Pomocou funkcie PIV môžete bezpečnostný kľúč použiť na prihlásenie do MacOS a Apple ID.

Cez program Feitian Manager si viete jednoducho vygenerovať potrebné certifikáty na prihlásenie. Vďaka tomu zvýšite zabezpečenie vášho Macu na maximum.

Namiesto zraniteľného hesla (to čo viem), budete po novom používať dvojfaktorové overenie pomocou PINu (to čo viem) a kľúču s certifikátmi (to čo mám). 

Aplikácie na správu od FEITIANU

Bezplatné aplikácie na správu od FEITIANU vám uľahčia prácu s kľúčom. Zopár klikmi si viete spravovať jednotlivé funkcie kľúča, ako reset, nastavenie PINu a mnoho iných. Aplikácie sú vytvorené len na produkty od FEITIANU, čím sa eliminujú chybové hlášky a zlepšuje sa kompatibilita.

Manager Tool

Pomôže vám nakonfigurovať si kľúč podľa vašich požiadaviek bez nutnosti plateného softvéru tretích strán. Jednoducho si viete vygenerovať certifikáty (napríklad pre Bitlocker, alebo prihlásenie do MacOS/ Windows), spravovať FIDO a PIV funkcie kľúča. Dostupné pre MacOS (aj M1) a Windows.

Kompatibilita BioPassu

Každý nájde využitie! Od majiteľov e-shopov, firiem, krypto nadšencov ktorí si chcú zabezpečiť svoje aktíva, ale aj bežných používateľov. Zoznam podporujúci FIDO štandard sa každým dňom zväčšuje.  

Ak neviete, aké služby podporujú prihlasovanie pomocou FIDO bezpečnostného kľúča BioPass, tak zoznam nájdete na tomto odkaze a to zvolením "security protocol":  FIDO2, FIDO U2F a PIV.

Kľúč  je kompatibilný s OS cez USB-A (K50), USB-C (K49): 

  • Windows
  • MacOS
  • Linux 

Medzi najznámejšie podporované služby patrí: 

Podpora sluzieb-min keeprivacy

Investícia do budúcnosti a podpora passwordless  

Budúcnosť v prihlasovaní. Ako prvý túto službu zaviedol Microsoft a do ich služieb (Outlook, Onedrive, Azure) sa viete prihlásiť len pomocou FIDO kľúča a PINu. Žiadne dodatočné hesla ani e-mailové adresy. Aktuálne na implementácií pracuje aj Apple a Google, dostupná by mala byť koncom roka.  

Cieľom je sa zbaviť hesiel, ktoré sú zraniteľné a dvojfaktorového overenia ako je napr. SMS a Google authentifikátor, ktoré zas nepraktické a neposkytuje dostatočnú ochranu.  

#1 v rýchlosti a bezpečnosti prihlásenia + úspora nákladov 

Trieda FIDO kľúčov BioPass sú favoritom v bezpečnej autentifikácii a to vďaka kombinácií bezpečnosti a rýchlosti prihlásenia. Na rozdiel od smartcard, alebo TOTP kódov nie je potrebný dodatočný hardvér (čítačka kariet, mobilné zariadenie), čím sa ušetria náklady. Rýchlosť prihlásenia je v priemere 4x rýchlejšia ako u iných spôsobov. 

 

Rozmery:

  • K50 (USB-A): 5,8 x 2 x 0, 7 cm
  • K49 (USB-C): 5,2 x 2 x 0, 6 cm

Dodatočné parametre

Kategória: FIDO kľúče
Záruka: 2 roky
Rozmery: 51 x 19 x 7 mm
Podpora OS: Windows, Linux, macOS, Chrome OS
Podpora: FIDO 2, FIDO U2F, PIV