FEITIAN ePass (A4B/K39)

2 hodnotenia
Značka: Feitian

FIDO kľúč slúži na prihlásenie do webových služieb pomocou asymetrickej kryptografie. Tá ochráni váš Facebook, Gmail, Twitter a mnoho iných účtov pred heckermi a zaručí vám kľudný spánok. 

Softvér od FEITANU vám pomôže si ho nakonfigurovať podľa predstáv. Vyrábaný firmou FEITIAN, ktorý je lídrom v odvetví už od 1998 a určený najmä pre firmy, banky, politikov a novinárov, ale aj pre bežný používateľov, ktorým záleží na ochrane. Pripravili sme pre vás jednoduchý video návod a inštaláciu zvládne každý. Podporovaný programom pokročilej ochrany od Google. Funkcie: FIDO2, FIDO U2F a HOTP.

Variant:
Dostupnosť Skladom Vypredané Skladom Skladom Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
24.5.2022 20.10.2022 24.5.2022 24.5.2022 Zvoľte variant
Kód: 1217/DUO 1217/DUO2 1217/USB 1217/USB2 Zvoľte variant
€60 €70 €30 €35 od €30 –35 % –29 % –30 % –14 % až –35 % €38,99 €49,99 €20,99 €29,99 od €20,99
FEITIAN ePass (A4B/K39)
2 hodnotenia
Značka: Feitian
feitian epass a4b u2f security key yubikey front
€60 €70 €30 €35 od €30 –35 % –29 % –30 % –14 % až –35 %
Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca
Doprava zadarmo nad 61 €
Doprava zadarmo nad 61 €
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Slovenská firma
Slovenská firma
5,0 2 hodnotenia

Obsah

Bezpečnosť a odolnosť

Kľúč má v sebe zabudovaný bezpečný secure element (SE). Ide o čip, kde je uložený súkromný kľúč, potrebný na podpisovanie vygenerovanej “challange” a bezpečné prihlásenie do webovej služby napr. Facebook. V bežnom svete sa tento čip (SE) nachádza v platobných kartách ako je napríklad VISA či v smart kartách (občiansky preukaz) a zaručuje vám maximálnu ochranu pred cielenými útokmi

Secure element (SE) je stavaný na rôzne formy hackerských, ale aj fyzických útokov, ako napríklad púšťanie špecifického elektrického napätia, aby sa získal súkromný kľúč. Samozrejmosťou je aj pokročila ochrana pred klonovaním

Zaujímavosť: Google vo svojej štúdii skúmal bezpečnosť jednotlivých metód prihlásenia. FIDO bezpečnostný kľúč ako jediný získal 100% pri všetkých typoch cielených útokov.

Ochrana pred útokmi

Silnou stránkou tohto FIDO kľúča je tiež odolnosť. Je vyrobený z tvrdeného plastu a certifikovaný na ochranu IP67 (USB-C verzia je vyrobená z hliníka). Vďaka kvalitnému spracovaniu ho môžete nosiť vždy komfortne pri sebe a to napríklad na kľúčenke.

FIDO kľúče sú navrhnuté tak, aby ponúkali maximálnu anonymitu. Nikto nedokáže nájsť spojitosť medzi jednotlivými webovými účtami, pretože každá služba ma špecifický a iný identifikátor. Viac informácií sa dozviete v tomto článku

Aplikácie na správu od FEITIANU

Aplikácie na správu od FEITIANU vám uľahčia prácu s kľúčom. Zopár klikmi si viete spravovať jednotlive funkcie kľúča. Aplikácie sú vytvorené len na produkty od FEITIANU, čím sa eliminujú chybové hlášky a kompatibilita, patria tu:

Pomôže vám nakonfigurovať si kľúč podľa vašich požiadaviek bez nutnosti softvéru tretích strán. 

Využíva bezpečnostný protokol HOTP, to zvýši zabezpečenie prihlasovania do Windowsu a vy tak nemusíte mať strach z neoprávneného prístupu. Prihlásenie prebieha pomocou mena, hesla a zasunutia ePass kľúča do USB portu.

Aplikácia pre Windows, ktorá slúži na ukladanie hashu (HOTP- funkcia, určená predovšetkým pre organizácie) na FIDO kľúč.

Ďalšie kompletné krok po kroku návody nájdete na stránke: Guide – FIDO Security Keys (ftsafe.com)

Kompatibilita FIDO kľúča

Ak neviete, aké služby podporujú prihlasovanie pomocou FIDO bezpečnostného kľúča, tak zoznam nájdete na tomto odkaze. Zvolením security protocol FIDO2, FIDO U2F a HOTP.

Kľúč  je kompatibilný s OS: 

  • Windows
  • ChromeOS
  • MacOS
  • Linux 

Najznámejšie služby s podporou FIDO2 a U2F

fido2 fido u2f support-min

Renomovaný výrobca

Ide o lídra v kyberbezpečnosti. Táto firma pôsobí v tejto oblasti od roku 1998. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v odvetví vyrába produkty pre firmy, banky a veľké inštitúcie. Medzi ich zákazníkov patri Google, Symantec, Audi a mnoho iných. Firma FEITIAN je tiež výrobca kľúčov Titan od Google

Približne 60 % z celkových 1 000 zamestnancov tvorí R&D, ktorí pracujú na výskume. Ich produkty sú vybavené vysokobezpečnými čipmi, buď od americkej firmy NXP alebo nemeckého Infineonu, viac info o firme.


 

Dodatočné parametre

Kategória: Bezpečnostné tokeny
Záruka: 2 roky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie