FEITIAN ePass (A4B/K39/K10)

Značka: Feitian

FIDO kľúč ePass slúži na prihlásenie do webových služieb pomocou asymetrickej kryptografie. Tá ochráni váš Facebook, Google, Azure, WordPress, Shopify a mnoho iných účtov pred heckermi a zaručí vám kľudný spánok. Bezplatný softvér vám pomôže si ho nakonfigurovať podľa predstáv. ePass je určený najmä pre firmy, banky, politikov a novinárov, ale aj pre bežný používateľov, ktorým záleží na ochrane. Funkcie: FIDO2, FIDO U2F a HOTP. Pomáha spĺňať bezpečnostný model v IT „security by compartmentalization“.

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
13.12.2022 13.12.2022 13.12.2022 Zvoľte variant
Kód: K10 A4B K39 Zvoľte variant
€24 / ks €20,40 / ks €32,40 / ks od €20,40 / ks €20 bez DPH €17 bez DPH €27 bez DPH od €17 bez DPH
FEITIAN ePass (A4B/K39/K10)
Značka: Feitian
1000+
1000+
spokojných zákazníkov
Autorizovaný
Autorizovaný
predajca
Doručenie
Doručenie
nasledujúci pracovný deň
Slovenská
Slovenská
firma

Bezpečnosť a odolnosť

ePass má v sebe zabudovaný bezpečný secure element (SE), ktorý zaručí maximálnu ochranu pred cielenými útokmi*. Ide o čip, kde je uložený súkromný kľúč, potrebný na podpisovanie vygenerovanej “challange” a bezpečné prihlásenie do webovej služby napr. Facebook. Samozrejmosťou je aj pokročila ochrana pred klonovaním, ktorá vás ochráni pred vytvorením kópie kľúča. 

*Secure element (SE) je stavaný na rôzne formy hackerských, ale aj fyzických útokov, ako napríklad púšťanie špecifického elektrického napätia, aby sa získal súkromný kľúč. Na rozdiel od mobilných zariadení funguje offline, čím sa zvyšuje level zabezpečenia. 

Fido statistika-min keeprivacy

Google vo svojej štúdií skúmal bezpečnosť jednotlivých metód prihlásenia.

Medzi ďalšiu silnú stránku ePassu patrí odolnosť. Je vyrobený z kombináciou polykarbonátu, zilatiny zinku (K39) a ABS tvrdeného plastu. Certifikovaný na IP67 (A4B a K10). Vďaka kvalitnému spracovaniu ho môžete nosiť vždy komfortne pri sebe a to napríklad na kľúčenke. To umožní mať FIDO kľúč po ruke, a to najmä, ak ho budete potrebovať.

Aplikácie na správu od FEITIANU

Bezplatné aplikácie na správu od FEITIANU vám uľahčia prácu s kľúčom. Zopár klikmi si viete spravovať jednotlive funkcie kľúča, ako reset, nastavenie PINu a mnoho iných. Aplikácie sú vytvorené len na produkty od FEITIANU, čím sa eliminujú chybové hlášky a zlepšuje sa kompatibilita.

Pomôže vám nakonfigurovať si kľúč podľa vašich požiadaviek bez nutnosti plateného softvéru tretích strán. Dostupné pre MacOS (aj M1) a Windows.

Využíva bezpečnostný protokol HOTP, to zvýši zabezpečenie prihlasovania do Windowsu a vy tak nemusíte mať strach z neoprávneného prístupu. Prihlásenie prebieha pomocou mena, hesla a dotyku ePass kľúča.

Aplikácia pre Windows, ktorá slúži na ukladanie hashu (HOTP- funkcia, určená predovšetkým pre organizácie) na ePass.

Kompatibilita ePassu

Každý nájde využitie! Od majiteľov e-shopov, firiem, krypto nadšencov ktorí si chcú zabezpečiť svoje aktíva, ale aj bežných používateľov. Zoznam podporujúci FIDO štandard sa každým dňom zväčšuje.  Ak neviete, aké služby podporujú prihlasovanie pomocou FIDO bezpečnostného kľúča ePass, tak zoznam nájdete na tomto odkaze a to zvolením security protocol FIDO2, FIDO U2F a HOTP.

Kľúč  je kompatibilný s OS: 

  • Windows
  • ChromeOS
  • MacOS
  • Linux 

Medzi najznámejšie podporované služby patrí: 

Podpora sluzieb-min keeprivacy

Podpora passwordless

Budúcnosť v prihlasovaní. Ako prvý túto službu zaviedol Microsoftu a do ich služieb (Outlook, Onedrive, Azure) sa viete prihlásiť len pomocou FIDO kľúča a PINu. Žiadne dodatočné hesla ani e-mailové adresy. Aktuálne na implementácií pracuje aj Apple a Google, dostupná by mala byť koncom roka.

Cieľom je sa zbaviť hesiel, ktoré sú zraniteľné a dvojfaktorového overenia ako je napr. SMS a Google authentifikátor, ktoré zas nepraktické a neposkytuje dostatočnú ochranu.

#1 v rýchlosti a bezpečnosti prihlásenia 

Trieda FIDO kľúčov ePass sú favoritom v bezpečnej autentifikácii a to vďaka kombinácií bezpečnosti a rýchlosti prihlásenia. Na rozdiel od smart card, alebo TOTP kódov nie je potrebný dodatočný hardvér (čítačka kariet, mobilné zariadenie), čím sa ušetria náklady. Rýchlosť prihlásenia je v priemere 4x rýchlejšia ako u iných spôsobov.  

Rozmery:

  • A4B (USB-A) : 4,44 x 2 x 0,3 cm
  • K10 mini (USB-A): 1,35 x 1,2 x 0,23 cm
  • K39 (USB-C):  4,3 x 1,41 x 0,55 cm

Dodatočné parametre

Kategória: FIDO kľúče
Záruka: 2 roky
Podpora OS: Windows, Linux, macOS, Chrome OS
Podpora: FIDO2, FIDO U2F
Prevádzková teplota: -10 °C ~ 60 °C
? Dostupný softvér od výrobcu: Áno