FEITIAN ePass mini (K10)

Neohodnotené
Značka: Feitian

FIDO kľúč slúži na prihlásenie do webových služieb pomocou asymetrickej kryptografie. Tá ochráni váš Facebook, Gmail, Twitter, Azure a mnoho iných účtov pred heckermi a zaručí vám kľudný spánok. Bezplatný softvér vám pomôže si ho nakonfigurovať podľa predstáv. Vyrábaný firmou FEITIAN, ktorý je lídrom v odvetví už od 1998 a určený najmä pre firmy, banky, politikov a novinárov, ale aj pre bežný používateľov, ktorým záleží na ochrane. Pripravili sme pre vás jednoduchý video návod a inštaláciu zvládne každý. Podporovaný programom pokročilej ochrany od Google. Žiadne fixné poplatky a ani batérie. Funkcie: FIDO2, FIDO U2F a HOTP.

 
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
1.7.2022
Kód: 1220
€30 –24 % €22,95
FEITIAN ePass mini (K10)
Neohodnotené
Značka: Feitian
Feitian K10
€30 –24 %
1000+
1000+
spokojných zákazníkov
Autorizovaný
Autorizovaný
predajca
Doručenie
Doručenie
nasledujúci pracovný deň
Cena dopravy
Cena dopravy
od 2,5 €

Bezpečnosť a odolnosť

Kľúč má v sebe zabudovaný bezpečný secure element (SE), ktorý zaručí maximálnu ochranu pred cielenými útokmi*. Ide o čip, kde je uložený súkromný kľúč, potrebný na podpisovanie vygenerovanej “challange” a bezpečné prihlásenie do webovej služby napr. Facebook. Samozrejmosťou je aj pokročila ochrana pred klonovaním

*Secure element (SE) je stavaný na rôzne formy hackerských, ale aj fyzických útokov, ako napríklad púšťanie špecifického elektrického napätia, aby sa získal súkromný kľúč. 

Fido statistika-min keeprivacy

Google vo svojej štúdii skúmal bezpečnosť jednotlivých metód prihlásenia.

Silnou stránkou ePassu je tiež odolnosť. Je vyrobený z tvrdeného plastu a certifikovaný na ochranu IP68 (USB-C verzia je vyrobená z hliníka). Vďaka kvalitnému spracovaniu ho môžete nosiť vždy komfortne pri sebe a to napríklad na kľúčenke. To umožní ho mať vždy pri sebe. 

Aplikácie na správu od FEITIANU

Bezplatné aplikácie na správu od FEITIANU vám uľahčia prácu s kľúčom. Zopár klikmi si viete spravovať jednotlive funkcie kľúča, ako reset, nastavenie PINu a mnoho iných. Aplikácie sú vytvorené len na produkty od FEITIANU, čím sa eliminujú chybové hlášky a kompatibilita.

Pomôže vám nakonfigurovať si kľúč podľa vašich požiadaviek bez nutnosti softvéru tretích strán. 

Využíva bezpečnostný protokol HOTP, to zvýši zabezpečenie prihlasovania do Windowsu a vy tak nemusíte mať strach z neoprávneného prístupu. Prihlásenie prebieha pomocou mena, hesla a zasunutia ePass kľúča do USB portu.

Aplikácia pre Windows, ktorá slúži na ukladanie hashu (HOTP- funkcia, určená predovšetkým pre organizácie) na FIDO kľúč.

Kompatibilita FIDO kľúča

Každý nájde využitie ! Od majiteľov e-shopov, firiem, krypto nadšencov ktorí si chcú zabezpečiť svoje aktíva, ale aj bežných používateľov. Zoznam podporujúci FIDO štandard sa každým dňom zväčšuje.  Ak neviete, aké služby podporujú prihlasovanie pomocou FIDO bezpečnostného kľúča, tak zoznam nájdete na tomto odkaze. Zvolením security protocol FIDO2, FIDO U2F a HOTP.

Kľúč  je kompatibilný s OS: 

  • Windows
  • ChromeOS
  • MacOS
  • Linux 

Medzi najznámejšie podporované služby patrí: 

Podpora sluzieb-min keeprivacy

Podpora passwordless  

Budúcnosť v prihlasovaní. Ako prvý tútu službu zaviedol Microsoftu a do ich služieb (Outlook, Onedrive, Azure) sa viete prihlásiť len pomocou FIDO kľúča a PINu. Žiadne dodatočné hesla ani e-mailové adresy. Aktuálne na implementácií pracuje aj Apple a Google, dostupná by mala byť koncom roka.  

Cieľom je sa zbaviť hesiel, ktoré sú zraniteľné a dvojfaktorového overenia ako je napr. SMS a Google authentifikátor, ktoré zas nepraktické a neposkytuje dostatočnú ochranu.  

#1 v rýchlosti a bezpečnosti prihlásenia 

Trieda FIDO kľúčov ePass sú favoritom v bezpečnej autentifikácii a to vďaka kombinácií bezpečnosti a rýchlosti prihlásenia. Na rozdiel od smart card, alebo TOTP kódov nie je potrebný dodatočný hardvér (čítačka kariet, mobilné zariadenie), čím sa ušetria náklady. Rýchlosť prihlásenia je v priemere 3x rýchlejšia ako u iných spôsobov.  

Metody prihlásenia-min keeprivacy

Renomovaný výrobca

Ide o lídra v kyberbezpečnosti. Táto firma pôsobí v tejto oblasti od roku 1998. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v odvetví vyrába produkty pre firmy, banky a veľké inštitúcie. Medzi ich zákazníkov patri Google, Symantec, Audi a mnoho iných. Firma FEITIAN je tiež výrobca kľúčov Titan od Google

Približne 60 % z celkových 1 000 zamestnancov tvorí R&D, ktorí pracujú na výskume. Ich produkty sú vybavené vysokobezpečnými čipmi, buď od americkej firmy NXP alebo nemeckého Infineonu, viac info o firme.

Dodatočné parametre

Kategória: Bezpečnostné tokeny
Záruka: 2 roky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie