FEITIAN ePass NFC plus (K9Plus/ K40Plus) FIPS

Značka: Feitian

FIDO bezpečnostný kľúč ePass NFC plus slúži na prihlásenie do webových služieb pomocou asymetrickej kryptografie. Tá ochráni váš Apple IDFacebook, Google, Azure, WordPress, Shopify a mnoho iných účtov pred heckermi a zaručí vám kľudný spánok. Vďaka NFC čipu je kompatibilný s mobilným zariadením.  Bezplatný softvér vám pomôže si ho nakonfigurovať podľa predstáv. Je určený najmä pre firmy, banky, politikov a novinárov, ale aj pre bežný používateľov, ktorým záleží na ochrane. Funkcie: FIDO2, FIDO U2F, PIV, HOTP, OpenPGP a TOTP. SE je FIPS 140-2 Level a EAL 5+. Pomáha spĺňať bezpečnostný model v IT „security by compartmentalization“.

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
2.2.2023 2.2.2023 Zvoľte variant
Kód: K40P K9P Zvoľte variant
€39,60 od €39,60 - –15 % až –15 % €39,60 / ks €33,60 / ks od €33,60 / ks €33 bez DPH €28 bez DPH od €28 bez DPH
FEITIAN ePass NFC plus (K9Plus/ K40Plus) FIPS
Značka: Feitian
Feitian epass FIDO2 a FIDO u2F NFC plus yubikey 5
€39,60 od €39,60 - –15 % až –15 %
1000+
1000+
spokojných zákazníkov
Autorizovaný
Autorizovaný
predajca
Doručenie
Doručenie
nasledujúci pracovný deň
Slovenská
Slovenská
firma

Bezpečnosť a odolnosť

ePass NFC plus má v sebe zabudovaný bezpečný secure element (SE) od americkej firmy NXP, ktorý zaručí maximálnu ochranu pred cielenými útokmi*. Ide o čip, kde je uložený súkromný kľúč, potrebný na podpisovanie vygenerovanej “challange” a bezpečné prihlásenie do webovej služby napr. Facebook. Samozrejmosťou je aj pokročila ochrana pred klonovaním, ktorá vás ochráni pred vytvorením kópie kľúča. 

Secure element kľúčov K9P a K40P spĺňa normu FIPS 140-2 Level 3 a EAL 5+ . FIPS (Federal Information Processing Standards), sú štandardy informačných technológií, ktoré musí spĺňať produkt pre použitie v rámci vládnych agentúr, dodávateľov a predajcov.

*Secure element (SE) je stavaný na rôzne formy hackerských, ale aj fyzických útokov, ako napríklad púšťanie špecifického elektrického napätia, aby sa získal súkromný kľúč. Na rozdiel od mobilných zariadení funguje offline, čím sa zvyšuje level zabezpečenia. 

ucinnost ochrany pre apple id

Google vo svojej štúdií skúmal bezpečnosť jednotlivých metód prihlásenia.

Medzi ďalšiu silnú stránku ePassu patrí odolnosť. Je vyrobený z kombináciou polykarbonátu a ABS tvrdeného plastu. Certifikovaný na IP67 . Vďaka kvalitnému spracovaniu ho môžete nosiť vždy komfortne pri sebe a to napríklad na kľúčenke. To umožní mať FIDO kľúč po ruke, a to najmä, ak ho budete potrebovať. 

Bezpečnostný kľúč na prihlásenie do MacOS a Apple ID

Pomocou funkcie PIV môžete bezpečnostný kľúč použiť na prihlásenie do MacOS a Apple ID.

Cez program Feitian Manager si viete jednoducho vygenerovať potrebné certifikáty na prihlásenie. Vďaka tomu zvýšite zabezpečenie vášho Macu na maximum.

Namiesto zraniteľného hesla (to čo viem), budete po novom používať dvojfaktorové overenie pomocou PINu (to čo viem) a kľúču s certifikátmi (to čo mám). 

prihlasenie do macas fido smart card

Aplikácie na správu od FEITIANU

Bezplatné aplikácie na správu od FEITIANU vám uľahčia prácu s kľúčom. Zopár klikmi si viete spravovať jednotlive funkcie kľúča, ako reset, nastavenie PINu a mnoho iných. Aplikácie sú vytvorené len na produkty od FEITIANU, čím sa eliminujú chybové hlášky a zlepšuje sa kompatibilita.

Pomôže vám nakonfigurovať si kľúč podľa vašich požiadaviek bez nutnosti plateného softvéru tretích strán. Jednoducho si viete vygenerovať certifikáty (napríklad pre Bitlocker, alebo prihlásenie do MacOS/ Windows), spravovať FIDO, PIV, HOTP, TOTP a OpenPGP funkcie kľúča. Dostupné pre MacOS (aj M1) a Windows.

Využíva bezpečnostný protokol HOTP, to zvýši zabezpečenie prihlasovania do Windowsu a vy tak nemusíte mať strach z neoprávneného prístupu. Prihlásenie prebieha pomocou mena, hesla a dotyku ePass kľúča.

Aplikácia pre Windows, ktorá slúži na ukladanie hashu (TOTP, HOTP- funckie, určená predovšetkým pre organizácie) na FIDO kľúč.

Aplikácia pre Android, ktorá slúži na ukladanie hashu (TOTP, HOTP- funkcie, určená predovšetkým pre organizácie) na FIDO kľúč. 

Kompatibilita ePassu

Každý nájde využitie! Od majiteľov e-shopov, firiem, krypto nadšencov ktorí si chcú zabezpečiť svoje aktíva, ale aj bežných používateľov. Zoznam podporujúci FIDO štandard sa každým dňom zväčšuje.  Ak neviete, aké služby podporujú prihlasovanie pomocou FIDO bezpečnostného kľúča ePass, tak zoznam nájdete na tomto odkaze a to zvolením "security protocol":  FIDO2, FIDO U2F, PIV, HOTP, OpenPGP a TOTP.

Kľúč  je kompatibilný s OS cez USB-A (K9P), USB-C (K40P) a NFC (K9P a K40P): 

  • Windows
  • ChromeOS
  • MacOS
  • Linux 
  • Android (Iba pri prihlasovaní sa do služieb cez webový prehliadač a kompatibilných aplikácií ako je napríklad Bitwarden, Facebook, Google a iné)
  • iOS(Iba pri prihlasovaní sa do služieb cez webový prehliadač a kompatibilných aplikácií ako je napríklad Bitwarden, Facebook, Google a iné)

Medzi najznámejšie podporované služby patrí: 

Podpora sluzieb-min keeprivacy

Podpora passwordless  

Budúcnosť v prihlasovaní. Ako prvý tútu službu zaviedol Microsoftu a do ich služieb (Outlook, Onedrive, Azure) sa viete prihlásiť len pomocou FIDO kľúča a PINu. Žiadne dodatočné hesla ani e-mailové adresy. Aktuálne na implementácií pracuje aj Apple a Google, dostupná by mala byť koncom roka.  

Cieľom je sa zbaviť hesiel, ktoré sú zraniteľné a dvojfaktorového overenia ako je napr. SMS a Google authentifikátor, ktoré zas nepraktické a neposkytuje dostatočnú ochranu.  

#1 v rýchlosti a bezpečnosti prihlásenia 

Trieda FIDO kľúčov ePass sú favoritom v bezpečnej autentifikácii a to vďaka kombinácií bezpečnosti a rýchlosti prihlásenia. Na rozdiel od smart card, alebo TOTP kódov nie je potrebný dodatočný hardvér (čítačka kariet, mobilné zariadenie), čím sa ušetria náklady. Rýchlosť prihlásenia je v priemere 4x rýchlejšia ako u iných spôsobov. 

Rozmery:

K9P (USB-A): 4,3 × 2 × 0,3 cm
K40P (USB-C): 5,1 x 2 x 0,7 cm

Dodatočné parametre

Kategória: FIDO kľúče
Záruka: 2 roky
Rozmery: 44 x 21 x 3 mm
? Podpora OS: Windows, Linux, macOS, Chrome OS, Android , iOS
Podpora: FIDO2, FIDO U2F, PIV, HOTP, OpenPGP, TOTP
IP 68: K9P
Prevádzková teplota: -10 °C ~ 50 °C
? Dostupný softvér od výrobcu: Áno