Identiv uTrust FIDO NFC

Značka: Identiv uTrust

Ochráňte svoje účty pred hackermi! FIDO kľúče od americkej firmy Identiv využivaju asymetrickú krypografiu. Vďaka tomu bude váš Facebook, Google, Azure, WordPress, Shopify a mnoho iných chránených pred phishingom, keyloggermi a inými cielenými útokmi. NFC model je kompatibilný s mobilnými zariadeniami. Pomáha spĺňať bezpečnostný model v IT „security by compartmentalization“. 

Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Skladom Na dotaz Na dotaz Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
2.2.2023 2.2.2023 2.2.2023 21.2.2023 21.2.2023 Zvoľte variant
Kód: 1031/USB2 1031/USB 1031/USB4 1031/USB5 1031/USB6 Zvoľte variant
€33,60 / ks €36 / balenie €42 / balenie €36 / ks €42 / ks od €33,60 / ks €28 bez DPH €30 bez DPH €35 bez DPH €30 bez DPH €35 bez DPH od €28 bez DPH
Identiv uTrust FIDO NFC
Značka: Identiv uTrust
1000+
1000+
spokojných zákazníkov
Autorizovaný
Autorizovaný
predajca
Doručenie
Doručenie
nasledujúci pracovný deň
Slovenská
Slovenská
firma

Data sheets (EN):

Bezpečnosť a odolnosť

Identiv uTrust má v sebe zabudovaný bezpečný secure element (SE) od nemeckej firmy Infineon, ktorý zaručí maximálnu ochranu pred cielenými útokmi*. Ide o čip, kde je uložený súkromný kľúč, potrebný na podpisovanie vygenerovanej “challange” a bezpečné prihlásenie do webovej služby napr. Facebook. Samozrejmosťou je aj pokročila ochrana pred klonovaním, ktorá vás ochráni pred vytvorením kópie kľúča. 

*Secure element (SE) je stavaný na rôzne formy hackerských, ale aj fyzických útokov, ako napríklad púšťanie špecifického elektrického napätia, aby sa získal súkromný kľúč. Na rozdiel od mobilných zariadení funguje offline, čím sa zvyšuje level zabezpečenia. 

ucinnost ochrany pre apple id

Google vo svojej štúdií skúmal bezpečnosť jednotlivých metód prihlásenia.

Medzi ďalšiu silnú stránku FIDO kľúča uTrust patrí odolnosť. Je vyrobený z kombináciou polykarbonátu a ABS tvrdeného plastu. Vďaka kvalitnému spracovaniu ho môžete nosiť vždy komfortne pri sebe a to napríklad na kľúčenke. To umožní mať FIDO kľúč po ruke, a to najmä, ak ho budete potrebovať.

Aplikácie na správu od Identiv

Bezplatné aplikácie na správu od Identiv vám uľahčia prácu s kľúčom. Zopár klikmi si viete spravovať jednotlive funkcie kľúča.  Aplikácie sú vytvorené len na produkty od Identiv, čím sa eliminujú chybové hlášky a zlepšuje sa kompatibilita (iba model GOV a NFC+).

Kompatibilita uTrustu

Každý nájde využitie! Od majiteľov e-shopov, firiem, krypto nadšencov ktorí si chcú zabezpečiť svoje aktíva, ale aj bežných používateľov. Zoznam podporujúci FIDO štandard sa každým dňom zväčšuje.  Ak neviete, aké služby podporujú prihlasovanie pomocou FIDO bezpečnostného kľúča uTrust, tak zoznam nájdete na tomto odkaze a to zvolením "security protocol":  FIDO2, FIDO U2F, PIV, HOTP a TOTP.

Kľúč  je kompatibilný s OS: 

  • Windows
  • ChromeOS
  • MacOS
  • Linux 
  • Android (Iba pri prihlasovaní sa do služieb cez webový prehliadač a kompatibilných aplikácií ako je napríklad Bitwarden, Facebook, Google a iné)
  • iOS (Iba pri prihlasovaní sa do služieb cez webový prehliadač a kompatibilných aplikácií ako je napríklad Bitwarden, Facebook, Google a iné)

Medzi najznámejšie podporované služby patrí: 

Podpora sluzieb-min keeprivacy

Podpora passwordless  

Budúcnosť v prihlasovaní. Ako prvý túto službu zaviedol Microsoftu a do ich služieb (Outlook, Onedrive, Azure) sa viete prihlásiť len pomocou FIDO kľúča a PINu. Žiadne dodatočné hesla ani e-mailové adresy. Aktuálne na implementácií pracuje aj Apple a Google, dostupná by mala byť koncom roka.  

Cieľom je sa zbaviť hesiel, ktoré sú zraniteľné a dvojfaktorového overenia ako je napr. SMS a Google authentifikátor, ktoré zas nepraktické a neposkytuje dostatočnú ochranu.  

#1 v rýchlosti a bezpečnosti prihlásenia 

Trieda uTrust kľúčov sú favoritom v bezpečnej autentifikácii a to vďaka kombinácií bezpečnosti a rýchlosti prihlásenia. Na rozdiel od smart card, alebo TOTP kódov nie je potrebný dodatočný hardvér (čítačka kariet, mobilné zariadenie), čím sa ušetria náklady. Rýchlosť prihlásenia je v priemere 4x rýchlejšia ako u iných spôsobov.  

Rozmery:

48 x 18 x 4 mm (USB-A)

43 x 18 x 4 mm (USB-C)

Dodatočné parametre

Kategória: FIDO kľúče
Záruka: 2 roky
Podpora: FIDOFIDO2, U2F, HOTP, TOTP, PIV
Rozmery: 48 x 18 x 4 mm
Prevádzková teplota: 0 °C to 40 °C