Yubikey 5

Značka: Yubico

YubiKey 5 NFC je certifikovaný FIDO bezpečnostný kľúč, ktorý zaručuje silnú hardvérovú autentifikáciu.  Bol vyvinutý švédskou firmou Yubico, ktorá sa venuje bezpečnej autentifikácií od roku 2007. Je kompatibilný s Windows, Mac OS alebo Linux či Androidom

Variant:
Dostupnosť Nie je dostupné Nie je dostupné Zvoľte variant
Kód: 5 NFC 5C NFC Zvoľte variant
€58,80 / ks €70,80 / ks od €58,80 / ks €49 bez DPH €59 bez DPH od €49 bez DPH
Yubikey 5
Značka: Yubico
Yubikey 5 NFC FIDO U2F FIDO 2
Doprava zadarmo Doprava zadarmo Doprava zadarmo
1000+
1000+
spokojných zákazníkov
Autorizovaný
Autorizovaný
predajca
Doručenie
Doručenie
nasledujúci pracovný deň
Slovenská
Slovenská
firma

Séria Yubikey 5 je hardvérové ​​autentifikačné riešenie, ktoré poskytuje vyššiu ochranu pred phishingom, zabraňuje neoprávnenému použitiu používateľských účtov a poskytuje silné a viacfaktorové overovanie.Séria Yubikey 5 je hardvérové ​​autentifikačné riešenie, ktoré poskytuje vyššiu ochranu pred phishingom, zabraňuje neoprávnenému použitiu používateľských účtov a poskytuje silné a viacfaktorové overovanie.

Silná autentifikácia

YubiKey ponúka vynikajúce zabezpečenie kombináciou hardvérovej autentifikácie a šifrovania verejným kľúčom. Ich použitie poskytuje efektívnu ochranu pred phishingom a neoprávneným používaním účtov. Podporuje niekoľko protokolov, vrátane metód a služieb FIDO2, Yubico OTP, OATH HOTP, U2F, PIV a Open PGP. Používatelia získavajú najširšiu škálu možností silnej autentifikácie, vrátane nielen dvojfaktorovej autentifikácie, ale aj jednofaktorového prihlasovania bez hesla (passwordless). Navyše podporuje viacfaktorovú autentifikáciu s dotykom používateľa (touch) a zadaním PIN.

Povolené bez hesla

Séria YubiKey 5 pomáha organizáciám prechodom do budúcnosti bez hesiel podporou protokolu FIDO2. FIDO2 podporuje nielen dnešnú dvojfaktorovú autentifikáciu, ale tiež pomáha eliminovať slabé autentifikácie heslom pomocou silnej jednofaktorovej autentifikácie založenej na hardvéri. Túto metódu podporujú aplikácie Microsoft 365, cloudové produkty IBM a ďalší hlavní dodávatelia.

Jednoduché, rýchle a spoľahlivé

YubiKey má jednoduché a intuitívne používanie, ktoré sa používatelia môžu ľahko naučiť, urýchľuje prijatie hardvérových kľúčov a zvyšuje bezpečnosť podnikovej siete. Rýchlosť autentifikácie je štyrikrát vyššia ako jednorazové heslo (One-Time Password) alebo autentifikácia založená na SMS. A YubiKey nevyžaduje batériu ani pripojenie k mobilnej sieti, takže autentifikácia je vždy k dispozícii.

Znížte prevádzkové náklady IT

Ukázalo sa, že jednoduché používanie a spoľahlivosť YubiKey znižuje (o 92%) počet udalostí oproti podpore súvisiacej s heslom. Spoločnosť Google to zdokumentovala vo výskumnom dokumente popisujúcom jeho predstavenie zamestnancom spoločnosti Google vo viac ako 70 krajinách po celom svete. Nasadenie je rýchlejšie a lacnejšie, pretože Yubikey, ktorý je špičkou v tomto odvetví, poskytuje podporu pre množstvo protokolov, systémov a služieb. Po jeho zavedení útočníci nemohli získať prístup k žiadnemu z viac ako 85 000 účtov firemných používateľov spoločnosti Google.

Základné informácie

Typ USB: USB-APodpora NFC: Áno Metódy identifikácie: jednofaktorové bez hesla (passwordless), silná dvojfaktorová autentifikácia, silná viacfaktorová autentifikáciaIdentifikácia a správa prístupu: AWS Identity and Access Management (IAM), Centrify, Duo Security, Google Cloud Identity, Idaptive, Microsoft Active Directory, Microsoft Azure AD, Okta, Ping IdentityProduktivita a komunikácia: Účet Google, Účet Microsoft, Salesforce.comSpráva hesiel: 1Password, Dashlane Premium, Keeper®, LastPass PremiumFunkcie: WebAuthn, FIDO2 CTAP1, FIDO2 CTAP2, Universal 2nd Factor (U2F), Smart card (PIV-compatible), Yubico OTP, OATH – HOTP (založené na udalostiach), OATH – TOTP (založené na čase), Open PGP, bezpečné statické hesloCertifikáty: FIDO 2, FIDO Universal 2nd Factor (U2F)Kryptografické špecifikácie: RSA 2048, RSA 4096 (PGP), ECC p256, ECC p384Vlastnosti modelu: vodotesný, odolný voči rozbitiu, nie je potrebná batéria a neobsahuje žiadne pohyblivé častiTyp zariadenia: Zariadenie FIDO HID, čipová karta CCID, klávesnica HIDVýroba: USA, Švédsko