Jubiter Blade

Kód: 884/BIE 884/CIE Zvoľte variant
33 hodnotení
Značka: Jubiter
ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO ZADARMOZADARMO
Jubiter Blade II min
€99,99
Skladom Skladom Zvoľte variant
Farba
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
27.9.2021 27.9.2021 Zvoľte variant

Vďaka vstavanému Bluetooth čipu  môžete transakcie robiť jednoducho a bezpečne (šifrovanie AES-128 bit) cez aplikáciu. Mobilná aplikácia Jubiter Wallet 2.0 je dostupná pre AndroidiOSnavrhnutá striktnou politikou tkz. "Data not collected" kde nezbierajú o vás žiadne údaje. O uloženie kryptomien sa stará čip (SE) od nemeckého Infineonu s certifikáciou EAL6+, ktorý je osadený v jednoliatej zliatine zinku. Jubiter je vyrobený firmou FEITIAN Technologies, ktorý  je lídrom v oblasti kyberbezpečnosti od roku 1998 a navrhnutý schémou SCHHS, čím sa eliminuje použitie zraniteľných MCU čipov. Medzi dalšie silné stránky patrí: Anti-keyloggerová ochrana, FIDO U2F a široká podpora kryptomien.

Detailné informácie

Podrobný popis

Obsah:

Jubiter Wallet

Bezpečnosť

O bezpečnosť vašich kryptomien sa stará SE (secure element) od nemeckej firmy Infineon s certifikáciou EAL 6+. Tento čip (secure element) je stavaný proti rôznym formám útokov, a to aj vrátane fyzických útokov na hardvér kľúča v prípade straty. Čo je to secure element a prečo je tak dôležitý sa dočítate v našom blogu. 

Hlavnou výhodou Jubiteru oproti konkurentom je, že okrem bezpečného hardvéru ponúka aj bezpečný operačný system a to CC EAL5+ Java OS. Taktiež podporuje aj prihlasovanie pomocou FIDO U2F.

Pokročilá dvojfaktorová anti-keyloggerová ochrana zaručí, že nikto sa k vašim kryptomenám nedostane. Čísla PINu sú generované náhodným rozložením a zobrazujú sa len na peňaženke. Následne po úspešnom zadaní PINu sa na obrazovke Jubiteru zobrazia všetky informácie o transakcii. Ak je všetko v poriadku, treba to ešte dodatočne manuálne potvrdiť stlačením tlačidla OK. 

Striktná politika ochrany súkromia. Väčšina aplikácii pre Android a iOS zbierajú údaje o používateľovi. Aj keď tvrdia, že sa jedna iba o anonymizovane informácie, história nám ukázala, že tak to v skutočnosti nieje. Jubiter ma politiku tkz. "Data Not Collected a nezbiera o vás žiadne údaje a to ani tie anonymizovane.

✅ Jubiter APP: 

Jubiter Data collection

⚠️ Konkurečné riešenie napr. Ledger APP  : 

Ledger data collection

Obnovenie

V prípade, že stratíte peňaženku, viete si ju kedykoľvek obnoviť na základe obnovovacej frázy. Celý tento proces prebieha off-line a je v súlade s normami BIP32/BIP39/BIP44. Čo to znamená? Ak ste si vytvorili peňaženku na Ledger nano s 24-slovnou obnovovacou frázou, viete ju obnoviť na Jubiter Wallet. 

Výrobca

Táto peňaženka je vyrábaná firmou Feitian, ktorý je lídrom v kyberbezpečnosti a bezpečnej autentifikácie od roku 1998. Približne 60 % z celkových 1 000 zamestnancov tvorí R&D. Firma sa zameriava predovšetkým na B2B trh.  (Zaujímavosťou je, že Google na výrobu svojich bezpečnostných kľúčov Titan si vybral práve firmu Feitian. Okrem kľúčov pre Google táto firma výraba aj bezpečnostné produkty pre Symantec, bankové a vládne inštitúcie.)

Jednoduchý návod

Nikto učený z neba nespadol, preto sme pre vás pripravili návod, aby sme vám pomohli lepšie, rýchlejšie a jednoduchšie nastaviť túto peňaženku. Naše návody pravidelne aktualizujeme na základe otázok adresovaných na náš email: podpora@keeprivacy.sk.

Prijímanie platieb offline

Jubiter Wallet QR

Rozlíšenie obrazovky 128x64 a veľkosť 0,96 palca zobrazuje prehľadne každú transakciu. Hlavnou výhodou je zobrazovanie QR kódu na obrazovke hardvérovej peňaženky, ktoré zvyšuje celkové zabezpečenie a limituje využitie malwaru, zraniteľnosti a Man-In-The middle útoku. Vďaka vstavanej batérii nepotrebujete mať pri sebe mobil alebo PC a dokážete prijímať platby, čo zaručuje anonymitu. 

Navrhnutý ako: SINGLE CHIP HARDWARE STRUCTURE

Tzv. Achillovou pätou väčšiny krypto peňaženiek je MCU nazývaný microcontroller. Ten slúži ako sprostredkovateľ medzi SE (secure elementom) a displejom, klávesnicou, Bluetooth atď. Na rozdiel od SE nie sú tieto MCU stavané na rôzne formy útokov, čo umožňuje v prípade určitých chýb firmwaru napadnúť. To je dôvod, prečo je Jubiter navrhnutý ako single chip hardware structure  - aby zamedzil týmto útokom a ochránil vaše digitálne aktíva.

Jubiter Single Chip Hardware

Konektivita

Vďaka vstavanému čipu od Nórskej firmy Nordic Semiconductor môžete transakcie robiť jednoducho cez Bluetooth. Tieto transakcie sú bezpečne chránené PIN kódom, šifrovaním AES 128-bit a dodatočným manuálnym potvrdením na peňaženke, kde sa zobrazia všetky informácie o transakcii.  (USB podpora čoskoro). 

Rozmery a odolnosť 

Výška 38 mm, dĺžka 64 mm a hrúbka 2,3 mm. Tieto kompaktné rozmery sú o 25% menšie ako kreditná karta a umožňujú umiestnenie vo vašej peňaženke bez toho aby ste si to všimli. Jubiter je vyrobený z jednoliatej zliatiny zinku, ktorý je odolnejší ako hliník, čo zaručuje maximálnu odolnosť (je odolný voči pádu z 1,5 m výšky). 

Podpora kryptomien 

 • BTC
 • USDT (ERC-20, TRC20 a OMNI)
 • BCH
 • LTC
 • DASH
 • ETH
 • ETC
 • FIL
 • EOS
 • XRP
 • TRX
 • TRC-10 & TRC-20 tokeny
 • ERC-10 & ERC-20 tokeny

Recenzie

Fintree.cz: Hardwarová peněženka Jubiter Blade II – Recenze

Youtube: Čo je to krypto peňaženka | Jubiter Blade II

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zabezpečenie PC
Záruka: 2 roky
? Certifikácia SE: EAL6+
? Certifikácia OS: EAL5+
? Výrobca SE: Infineon (Nemecko)
Výrobca Bluetooth čipu: Nordic Semiconductor
Šifrovanie Bluetooth komunikácie: Áno ( AES-128 bit )
? Material: Zinok, plast
? Anti-keyloggerová ochrana: Áno
FIDO U2F: Áno
? Generovanie QR kódov: Áno
? Single Chip Hardware Structure: Áno
? Open Source: Čiastočný (kvôli SE)
Podpora BIP32/BIP39/BIP44: Áno
Batéria: Áno (33mAh)
Aplikácie pre iOS a Android: Áno
Rozmery (mm): 64 × 38 × 2.3
Display: 0.96’ 128 × 64 pixel, OLED
Podpora kryptomien: BTC USDT BCH LTC DASH ETH ETC FIL EOS XRP TRX TRC-10 & TRC-20 ERC-10 & ERC-20
Web: www.jubiterwallet.com

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: