FEITIAN MultiPass FIDO U2F (K13)

12 hodnotení
Značka: Feitian

Multipass slúži na prihlásenie do webových služieb pomocou asymetrickej kryptografie. Tá ochráni váše účty pred heckermi a zaručí vám kľudný spánok. Vďaka NFC a Bluetooth čipu je kompatibilný s mobilným zariadením.  Bezplatný softvér vám pomôže si ho nakonfigurovať podľa predstáv. Vyrábaný firmou FEITIAN, ktorý je lídrom v odvetví už od 1998 a určený najmä pre firmy, banky, politikov a novinárov, ale aj pre bežný používateľov, ktorým záleží na ochrane. Pripravili sme pre vás jednoduchý video návod a inštaláciu zvládne každý. Oficialný kľuč programu pokročilej ochrany od Google. Žiadne fixné poplatky a ani batérie. Funkcie: FIDO U2F. Bluetooth komunikácia je šifrovaná AES-128 bit.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
4.10.2022
Kód: K13
€50 –28 % €35,95 / ks €29,96 bez DPH
FEITIAN MultiPass FIDO U2F (K13)
12 hodnotení
Značka: Feitian
Feitian MultiPass BLE FIDO2 FIDO U2F security key fŕont
€50 –28 %
1000+
1000+
spokojných zákazníkov
Autorizovaný
Autorizovaný
predajca
Doručenie
Doručenie
nasledujúci pracovný deň
Cena dopravy
Cena dopravy
od 2,5 €
4,0 12 hodnotení

Bezpečnosť a odolnosť

ePass NFC plus má v sebe zabudovaný bezpečný secure element (SE) od americkej firmy NXP, ktorý zaručí maximálnu ochranu pred cielenými útokmi*. Ide o čip, kde je uložený súkromný kľúč, potrebný na podpisovanie vygenerovanej “challange” a bezpečné prihlásenie do webovej služby napr. Facebook. Samozrejmosťou je aj pokročila ochrana pred klonovaním, ktorá vás ochráni pred vytvorením kópie kľúča. 

*Secure element (SE) je stavaný na rôzne formy hackerských, ale aj fyzických útokov, ako napríklad púšťanie špecifického elektrického napätia, aby sa získal súkromný kľúč. Na rozdiel od mobilných zariadení funguje offline, čim sa zvyšuje level zabezpečenia. 

Fido statistika-min keeprivacy

Google vo svojej štúdii skúmal bezpečnosť jednotlivých metód prihlásenia.

Kompatibilita

Ak neviete, aké služby podporujú prihlasovanie pomocou FIDO bezpečnostného kľúča, tak zoznam nájdete na tomto odkaze. Zvolením security protocol: FIDO U2F.

Kľúč  je kompatibilný s OS: 

  • Bluetooth- podporuje overenie pre mobilné zariadenia (Android a iOS len cez SmartLock) a PC (Windows)
  • NFC- podporuje overenie pre mobilné zariadenia mobilné zariadenia (Android)
  • USB-A (pomocou káblu) podporuje overenie len pre PC (Windows, MacOS, Linux)

Renomovaný výrobca

Ide o lídra v kyberbezpečnosti. Táto firma pôsobí v tejto oblasti od roku 1998. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v odvetví vyrába produkty pre firmy, banky a veľké inštitúcie. Medzi ich zákazníkov patri Google, Symantec, Audi a mnoho iných. Firma FEITIAN je tiež výrobca kľúčov Titan od Google

Približne 60 % z celkových 1 000 zamestnancov tvorí R&D, ktorí pracujú na výskume. Ich produkty sú vybavené vysokobezpečnými čipmi, buď od americkej firmy NXP alebo nemeckého Infineonu, viac info o firme.

Program pokročilej ochrany od Google

Jedná sa o jeden z oficiálne podporovaných kľúčov pokročilej ochrany od Google.  Ta chráni rizikové osoby ako sú novinári, biznismeni a politici. Viac o tejto bezplatnej službe nájdete na tomto odkaze.

Ako zálohový kľúč je možné použit Feitian ePass, ktorý je priamy konkurent Yubico FIDO U2F. 

Google advnced protection fido key 2

Dodatočné parametre

Kategória: Bezpečnostné tokeny
Záruka: 2 roky
Rozmery: 47 x 29 x 8 mm
? Podpora OS: Windows, Linux, macOS, iOS, Android, Chrome OS
Podpora: FIDO U2F
Vodeodolnosť: Nie
Prevádzková teplota: -10 °C ~ 50 °C
? Dostupný softvér od výrobcu: Áno
Certifikácia FIPS: Nie
Secure Element: NXP (USA)