FEITIAN MultiPass FIDO U2F (K13)

11 hodnotení
Značka: Feitian

FIDO kľúč slúži na prihlásenie do webových služieb pomocou asymetrickej kryptografie. Tá ochráni váš Facebook, Gmail, Twitter a mnoho iných účtov pred heckermi a zaručí vám kľudný spánok. Vďaka NFC a Bluetooth čipu je kompatibilný s mobilným zariadením. 

Vyrábaný firmou FEITIAN, ktorý je lídrom v odvetví už od 1998 a určený najmä pre firmy, banky, politikov a novinárov, ale aj pre bežný používateľov, ktorým záleží na ochrane. Pripravili sme pre vás jednoduchý video návod a inštaláciu zvládne každý. Jedná sa o oficiálný kľúč pre program pokročilej ochrany od Google. Funkcie: FIDO U2F.

Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
24.5.2022
Kód: 405
€50 –20 % €39,99
FEITIAN MultiPass FIDO U2F (K13)
11 hodnotení
Značka: Feitian
Feitian MultiPass BLE FIDO2 FIDO U2F security key fŕont
€50 –20 %
Autorizovaný predajca
Autorizovaný predajca
Doprava zadarmo nad 61 €
Doprava zadarmo nad 61 €
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Slovenská firma
Slovenská firma
4,2 11 hodnotení

Obsah

Bezpečnosť a odolnosť

Kľúč má v sebe zabudovaný bezpečný secure element (SE) od NXP. Ide o čip, kde je uložený súkromný kľúč, potrebný na podpisovanie vygenerovanej “challange” a bezpečné prihlásenie do webovej služby napr. Facebook. V bežnom svete sa tento čip (SE) nachádza v platobných kartách ako je napríklad VISA či v smart kartách (občiansky preukaz) a zaručuje vám maximálnu ochranu pred cielenými útokmi

Secure element (SE) je stavaný na rôzne formy hackerských, ale aj fyzických útokov, ako napríklad púšťanie špecifického elektrického napätia, aby sa získal súkromný kľúč. Samozrejmosťou je aj pokročila ochrana pred klonovaním

Zaujímavosť: Google vo svojej štúdii skúmal bezpečnosť jednotlivých metód prihlásenia. FIDO bezpečnostný kľúč ako jediný získal 100% pri všetkých typoch cielených útokov: 

Ochrana pred útokmi

FIDO kľúče sú navrhnuté tak, aby ponúkali maximálnu anonymitu. Nikto nedokáže nájsť spojitosť medzi jednotlivými webovými účtami, pretože každá služba ma špecifický a iný identifikátor. Viac informácií sa dozviete v tomto článku

Kompatibilita

Ak neviete, aké služby podporujú prihlasovanie pomocou FIDO bezpečnostného kľúča, tak zoznam nájdete na tomto odkaze. Zvolením security protocol: FIDO U2F.

Kľúč  je kompatibilný s OS: 

  • Bluetooth- podporuje overenie pre mobilné zariadenia (Android a iOS len cez SmartLock) a PC (Windows)
  • NFC- podporuje overenie pre mobilné zariadenia mobilné zariadenia (Android)
  • USB-A (pomocou káblu) podporuje overenie len pre PC (Windows, MacOS, Linux)

Renomovaný výrobca

Ide o lídra v kyberbezpečnosti. Táto firma pôsobí v tejto oblasti od roku 1998. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v odvetví vyrába produkty pre firmy, banky a veľké inštitúcie. Medzi ich zákazníkov patri Google, Symantec, Audi a mnoho iných. Firma FEITIAN je tiež výrobca kľúčov Titan od Google

Približne 60 % z celkových 1 000 zamestnancov tvorí R&D, ktorí pracujú na výskume. Ich produkty sú vybavené vysokobezpečnými čipmi, buď od americkej firmy NXP alebo nemeckého Infineonu, viac info o firme.

Program pokročilej ochrany od Google

Jedná sa o jeden z oficiálne podporovaných kľúčov pokročilej ochrany od Google.  Ta chráni rizikové osoby ako sú novinári, biznismeni a politici. Viac o tejto bezplatnej službe nájdete na tomto odkaze.

Ako zálohový kľúč je možné použit Feitian ePass, ktorý je priamy konkurent Yubico FIDO U2F. 

Google advnced protection fido key 2

Dodatočné parametre

Kategória: Bezpečnostné tokeny
Záruka: 2 roky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie